Jakým způsobem přichytit rybám v akváriu zeleninu ?Uchycení je jednoduché, dá se použít víc způsobů, uvedu jen pár z nich:

1) položit list na dno akvária a zatěžkat kamenem

2) opatrně propíchnout list vázacím drátkem (drát zatavený v umělé hmotě nebo uchycovací umělohmotná smyčka k vázání rostlin a keřů) a přichytit třeba ke kořenu

3) umělohmotným kolíčkem na prádlo přicvaknout k nějaké dekoraci
list salátu přivázaný k umělohmotnému kolíčku


stejně se dá připevňovat okurka, plátek jablka nebo kousek papriky4) dá se vzít nějaká plastová tyčka nebo obyčejný proutek se špičkou na konci a na ni zeleninu napíchnout a tyč zabořit do dna a zajistit proti vyplavání
zde je to vidět v akváriu u Benyho5) vyrobit si na listy zeleniny speciální krmítko - ke kousku plochého kamene nebo dřeva přilepit tyč ve které jsou připevněné plastové kancelářské svorky do kterých se zasunou listy zeleniny. Fotky z výroby jsou zde.


6) Na okurku nebo mladou cukýnu se dá použít podobný držáček.


7) Hrášek se dá použít čerstvý nebo mražený. Dospělým rybám se dává v celku, mláďatům je lepší ho vyloupat z obalu (aby se hrášek rozdělil na polovičky), potěru se dá rozmačkat nebo přepasírovat přes sítko. Hrášek se dá dát přímo na dno v akváriu, pokud někomu vadí jako třeba mně, že rybám zapadne mezi písek, dá se položit na plochou misku.
8) Čerstvá rajčata se spaří horkou vodou, oloupe se slupka a nožem propíchnou boky rajčete, ze kterých se vymáčknou semena. Rajče se pak připevní některým z předchozích zpusobů viz nahoře.
9) Tvrdší zeleninu je možné krátce povařit.tady je vidět samička Ancistrus sp. na plátku povařeného celeru
  Copyright © Catfish, 2000-2006